Uğurlu Evim Projesi Basın Duyurusu!

Aşağa gitmek

Uğurlu Evim Projesi Basın Duyurusu!

Mesaj tarafından Yönetici Bir C.tesi Nis. 24, 2010 8:53 pm

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları ve Türk Telekom grup şirketleri Avea, TTNET ve Sebit’den özel eğitim paketi...
“Uğurlu Evim Eğitim Paketi’’
Eğitimde Çığır Açıyor!

Lise ve üniversiteye hazırlıkta 42 yıldır öğrencilerini başarıya taşıyan Uğur Dershaneleri, Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom grup şirketleri Avea, TTNET ve Sebit işbirliğinde ‘’Uğurlu Evim’’ Projesi’ni başlatıyor.

İlköğretim ve lise olmak üzere iki ayrı tipte sunulan Uğurlu Evim Eğitim Paketi içinde; Sebit tarafından geliştirilen TTNET’in interaktif eğitim paketi Uğurlu Vitamin ve Uğurlu Vitamin Canlı Ders ile Avea tarafından sunulan Türkiye’nin ilk ve tek öğrenciye özel, eğitim amaçlı GSM markası Uğurcell bulunuyor.


“Uğurlu Evim” Projesi’yle Türkiye’nin her tarafına erişilebilir bir eğitim ağı kurarak derslik, ulaşım, sağlık ve iklim koşullarından dolayı ortaya çıkabilecek tüm olumsuzlukları ve eğitim kesintilerini sona erdirmek ve ülkemizin eğitimde en büyük eksikliklerinden biri olan fırsat eşitliğini sağlayabilmek hedefleniyor.

Türkiye’nin bu kapsamdaki ilk online-mobil eğitim platformu Uğurlu Evim Eğitim Paketi ile internet üzerinden sesli ve görsel ders anlatımlarının yanı sıra, canlı eğitimler ve rehberlik hizmetleri veriliyor. Türk Telekom grup şirketleri Avea, TTNET ve Sebit’in üstün teknolojik altyapılarıyla gerçekleştirilen proje, ülkemizin önde gelen eğitim kurumu Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları bünyesinde yer alan Uğur Dershaneleri ve Bahçeşehir Kolejleri’ndeki yüzlerce deneyimli öğretmen ve rehberlik uzmanının ortak çalışmaları ile hayata geçiriliyor.

İlköğretim ve lise olmak üzere iki ayrı tipte sunulan Uğurlu Evim Eğitim Paketi içinde; Sebit tarafından geliştirilen TTNET’in interaktif eğitim paketi Uğurlu Vitamin ve Uğurlu Vitamin Canlı Ders ile Avea tarafından sunulan Türkiye’nin ilk ve tek öğrenciye özel, eğitim amaçlı GSM markası Uğurcell bulunuyor.

Türk eğitim sistemi açısından devrim niteliği taşıyan Uğurlu Evim Projesi’nin tanıtım toplantısında söz alan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, yaptığı konuşmada;“Uğur Dershaneleri olarak, Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom grup şirketleri Avea, TTNET ve Sebit ile yaptığımız işbirliğiyle uzun vadeli, sürekli geliştirilecek ve eğitimde fırsat eşitliğini sağlayacak bir proje başlattık. Ülkemizin gelişmesinde hayati önem taşıyan eğitimde fırsat eşitliği, sadece fiziki imkânların geliştirilmesiyle değil aynı zamanda teknolojinin etkin bir şekilde kullanılmasıyla sağlanabilir. Eğitim konusundaki 42 yıllık tecrübemizi, Türk Telekom’un grup şirketlerinin teknolojideki deneyim ve bilgi birikimleriyle birleştirdik. “Uğurlu Evim” Projesi ile Türkiye’nin her noktasına erişebilecek bir eğitim ağı kurmayı hedefliyoruz. Başarının kendiliğinden oluşan bir olgu olmadığını biliyor, bu proje ile Türkiye’nin dört bir yanındaki öğrencilerimizin her zaman yanında ve onların en büyük destekçisi olduğumuzu bilmelerini istiyoruz.’’ şeklinde görüşlerini dile getirdi.
Düzenlenen basın toplantısında bir konuşma yapan Avea CEO’su Erkan Akdemir; “Avea olarak Türkiye'nin geleceğine yatırım vizyonumuz çerçevesinde, toplumsal yaşama fayda sağlayan, yaşam kalitesini artıran uzun vadeli ve sürdürülebilir projelerin içinde yer almayı temel sorumluluklarımız arasında görüyoruz. Hedefimiz, yaptığımız katkıyla toplumsal sorunlara kalıcı çözümler üretebilmek. Bu nedenle, ülkemizin en önemli önceliklerinden biri olan eğitim konusunda, geniş bir yelpazede yenilikçi projeler hayata geçiriyoruz. Avea olarak sunduğumuz Uğurcell ile Türkiye’nin ilk online ve mobil eğitim platformu olan Uğurlu Evim Projesi’nin bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Türkiye’nin ilk ve tek öğrenciye özel, eğitim amaçlı GSM markası Uğurcell ile öğrenciler; eğitimleri ile ilgili güncel konularda bilgi alacaklar, arkadaşları, aileleri ve öğretmenleri ile avantajlı faturalı ve faturasız tarifelerle konuşacaklar, mesajlaşacaklar. Uğurcell’li aboneler, Uğurlu Vitamin aktivasyon şifrelerini Uğurcell’li hatlarından alacak, eğitim ile ilgili içeriklere, bilgilendirmelere kolayca ulaşabilecekler. Türk Telekom grubunun en önemli şirketlerinin tüm olanaklarıyla katkıda bulunduğu Uğurlu Evim Projesi’nin bir parçası olan Uğurcell ile orta vadede 150 bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz.” dedi

Toplantıda söz alan TTNET CEO’su Tahsin Yılmaz; “Türk eğitim sistemi açısından devrim niteliği taşıyan, yenilikler getirecek olan Uğurlu Evim Projesi’ne TTNET olarak katkı sağlamış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Uğurlu Evim Projesi’nde bizi en çok heyecanlandıran konu, eğitimde fırsat eşitliği sağlayacak bir sistem getiriyor olması… İnternet gibi günümüzün iletişim olanaklarının bütününü temsil eden muazzam yapıyı en verimli, yaratıcı ve işlevsel şekilde değerlendirmeye yönelik bu adım, ülkemizin dört bir yanında bilgiye ulaşmayı bekleyen genç beyinlere yol gösterecek. Türkiye’de eğitim olanaklarına ulaşmak isteyen herkes için zaman ve mekân sınırlarını ortadan kaldıracak olan Uğurlu Evim, TTNET’in gurur duyduğu projeler arasında müstesna yerini alacak” dedi.


Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları’na özel olarak Uğurlu Evim’i geliştiren Sebit’in Genel Müdürü Ahmet Eti ise konuşmasında; "Sebit olarak 22 yıldır sürekli geliştirdiğimiz Vitamin ile 2009 yılında "En iyi online eğitim çözümü" (CODIE), "Dünyanın en iyi içerik hizmeti" (WCA) gibi son derece prestijli ödüller kazandık. Şimdi Vitamin'in, öğrencilerin istedikleri zaman istedikleri yerden öğretmenleriyle canlı dersler yapabileceği, sorularını birebir sorabileceği uygulamalarla ve çeşitli iletişim olanaklarıyla genişletilen yeni nesil platformuna adım atıyoruz. Bunun ilk uygulamasını da Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarıyla işbirliği içinde Uğurlu Evim projesinde hayata geçiriyoruz. Önümüzdeki yıllarda da Vitamin'de dünyanın en ileri eğitim teknolojilerini ilk olarak uygulamaya ve öncelikle Türkiye, ardında da dünyadaki eğitim sistemine katkıda bulunmaya devam edeceğiz " dedi.

Uğur Dershaneleri Genel Müdür Yardımcısı Turgay Polat konuşmasında; “Uğurlu Evim Eğitim Paketi benzersiz bir eğitim destek projesidir. Uğurlu Evim Eğitim Paketi ile artık eğitimde kesinti olmayacak. Ülkemizin herhangi bir bölgesinde bulunan bir öğretmen başka bir bölgedeki öğrencilere Uğurlu Vitamin ile ders anlatabilecek. Öğrenciler sevdikleri bir ortamda evlerinden öğretmenleri ile canlı dersler yapabilecek, soru sorabilecek, deneme sınavı yapabilecek. Öğretmen verdiği ödevleri kontrol ederek, öğrencilerin evde ders çalışmalarını takip edebilecek. Veliler ise öğrencilerinin ders çalışması ve sonuçları hakkında bilgi sahibi olabilecek. Uğurlu Evim Eğitim Paketi öğrenci, öğretmen ve velinin eğitim ve öğrenme ihtiyaçlarına 7/24 çözüm üretebilecek” dedi. Uğurlu Evim Eğitim Paketi hakkında:

Uğurlu Evim Eğitim Paketi:
Uğurlu Evim, internet üzerinden sesli ve görsel ders anlatımlarının sunulduğu, canlı eğitimlerin ve rehberlik hizmetlerinin verildiği Türkiye’nin ilk online-mobil eğitim platformudur. Uğur Dershaneleri ve Bahçeşehir Kolejleri’ndeki yüzlerce deneyimli öğretmen ve rehberlik uzmanı Uğurlu Evim’de görev almaktadır.

Uğurlu Evim Eğitim Paketi, İlköğretim ve lise olmak üzere iki ayrı tipte sunulur.

Uğurlu Evim Eğitim Paketi’nde bulunanlar:
- Uğurlu Vitamin İlköğretim / Uğurlu Vitamin Lise
- Uğurlu Vitamin Canlı Ders
- Uğurcell Eğitim Hattı
- Uğurlu Vitamin Rehberlik Hizmetleri


Uğurlu Vitamin Lise: Uğurlu Vitamin Lise, Yükseköğretime Geçiş Sınavı(YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavları’na(LYS) yönelik deneme sınavları, soru çözümü videoları, videolu ders anlatımları ve tarama testleri ile liseli gençlerin gerek üniversite hazırlığına gerekse okul derslerine yardımcı bir eğitim hizmetidir. Tamamı sesli ve görsel konu anlatımları, animasyon ve deneylerden oluşan ürün, gençler için hızlı ve pratik bir ders çalışma alanı sunar.İnternet üzerinden her an her yerden ulaşılma özelliği ile 7/24 kesintisiz eğitim ve üniversiteye hazırlık desteği sunan bu akıllı öğrenme ortamında öğrenciler, Kişisel Öğrenme Ağacım özelliği sayesinde ihtiyacı olan bilgi doğrultusunda ilerler.

Uğurlu Vitamin Lise, lise seviyesinde 9-10-11-12. sınıf Matematik, Geometri, Fizik, Kimya, Biyoloji, Dil ve Anlatım, Türk Edebiyatı, Tarih, T.C. İnkılap Tarihi ve ******çülük, Coğrafya, Felsefe, Sosyoloji, Psikoloji, Mantık derslerini ve İngilizce Öğrenim paketi içerir.

Uğurlu Vitamin ilköğretim:Uğurlu Vitamin İlköğretim, içerisindeki 4600’den fazla görüntülü ve sesli konu anlatımları, canlandırmalar, interaktif etkinlikler, videolu ders anlatımları, deneyler, tarama testleri ve Seviye Belirleme Sınavları’na yönelik deneme sınavları ile öğrencilere gerek sınavlarına yönelik hazırlıklarına gerekse okul derslerine yardımcı bir eğitim hizmetidir. İlköğretim 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf Matematik, Fen ve Teknoloji, Türkçe, Sosyal Bilgiler, T.C. İnkılap Tarihi ve ******çülük derslerini kapsar. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğretim programıyla uyumludur. 7/24 kesintisiz eğitim avantajı ile öğrencinin daha iyi, kolay ve anlayarak öğrenmesini sağlar.


Uğurlu Vitamin Canlı Ders: Uğurlu Vitamin Canlı Ders’lerde internet üzerinden gerçekleşen canlı dersler ile öğrenciler ve öğretmenler, gerçek bir sınıftaki gibi eş zamanlı olarak yüz yüze ders yapma ve soru sorma olanağına sahip oluyor. Ders tekrarları, etütler, rehberlik çalışmaları, veli toplantıları gibi bir sınıfta gerçekleştirilebilecek her tür çalışma bu sanal ortamda yapılabiliyor.

Uğurcell Eğitim Hattı: Türkiye’nin ilk ve tek öğrenciye özel, eğitim amaçlı GSM markası Uğurcell, öğrencileri, eğitimleri ile ilgili güncel konularda bilgilendirirken, onların kendi arkadaşları, anne-babası ve öğretmenleri ile de avantajlı tarifelerle konuşmalarını sağlıyor.

Uğurlu Vitamin Rehberlik Hizmetleri: Öğrencilerin yaşamları boyunca mutlu ve başarılı olabilecekleri bir meslek seçmelerine ve sınavlara hazırlanmasına yardımcı olur. Kişisel Öğrenme Testi ile öğrencinin kendisine özgü öğrenme stilini saptar, Kariyer Eğilim Testi ile de kendi ilgi alanına, becerilerine ve kişilik özelliklerine uygun mesleği belirlemesine yardımcı olur.
avatar
Yönetici
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 422
Yaş : 99
Nerden : Dershaneden
Kayıt tarihi : 29/07/08

Kullanıcı profilini gör http://nevsehirugur.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz